3 grudnia 2021

2021-12-03-PT

3 grudnia 2021

Wpis nr 26

Cześć!

Dawno mnie tu nie było, ale już nadrabiam szybciutko wiadomości.

Zacznę od tego, że po powrocie z dalekiej podróży nauczyłam się spać w nocy na swoim posłanku. Ponieważ bardzo lubię patrzeć przez okno, pańcia postawiła mi moje przy nim legowisko. A ponieważ ja czasami i w nocy wstawałam, i szłam sobie spojrzeć, co się dzieje na osiedlu, to teraz już nie muszę specjalnie iść do okna. Po prostu od razu kładę się spać na swoim legowisku. Na noc dostaję jeszcze dodatkowe kocyki, więc jest mi super ciepło, miękko i przytulnie. Ale też jeszcze i do państwa na futon przychodzę, bo tam też bardzo lubię spać. Po prostu mam kilka miejsc do odpoczynku i sobie wybieram to, na które mam chęć.

EKSTRA!

Pańcia zakończyła już swoją akcję z kalendarzem. Tutaj możecie sobie o niej poczytać, zostawiam Wam link: kalendarz 2022.

Pańcia się bardzo ucieszyła, że udało się jej zebrać pieniądze na pomoc dla potrzebujących. Dołożyła jeszcze od nas część kwoty i podzieliła ją na pół.

Potem zadzwoniła do schroniska do pana kierownika i dowiedziała się, co jest tam potrzebne, a na stronie schroniska dla zwierząt przeczytała, czego tam potrzebują.

No i zaczęła szukać tych rzeczy w internecie, i w końcu znalazła wszystko, i zamówiła.

Takie duże paczki przyszły potem do domu i to były opaski dziane na opatrunki dla tych chorych ludzi, którzy nie mają domków i mieszkają w schronisku.

I te paczki myśmy zawieźli tam w poprzednią niedzielę.

Państwo poszli je zanieść, a ja czekałam w samochodzie. Potem pańcia mówiła, że tam jest tak smutno i że bardzo jej żal tych ludzi. I powiedziała, że jeszcze przed świętami upiecze w domku ciasta i zawieziemy im domowe wypieki.

SUPER!

Bo oni bardzo się z tego ucieszą, tak powiedział pan kierownik.

A kolejna paczka, ta dla piesków, które nie mają domków, została już zawieziona prosto do schroniska przez pana kuriera i jej nie widziałam.

Ale wiem, że była bardzo duża, bo było tam aż pięć kilogramów ciastek dla psów i aż dwadzieścia cztery takie duże puszki z jedzeniem.

FAJNIE!

A pańcia powiedziała, że i tak jeszcze dołożymy jakąś malutką paczkę dla schroniska, jak będziemy kupować dla mnie smakołyki w sklepie zoologicznym i ja też pójdę, żeby coś wybrać.

SUPER!

Już nie mogę się doczekać!

No, a w niedzielę, po tym, jak zawieźliśmy te paczki dla bezdomnych ludzi, państwo zabrali mnie na wybieg dla psów.

To jest super miejsce i tam byłam pierwszy raz.

To jest wybieg, na który moja pańcia chodziła z Wegą, gdy Wega była taka mała, jak ja. Ten wybieg jest ogromny i super fajny, ale jest daleko od naszego domku, więc pańcia powiedziała, że będziemy tam jeździć o k a z j o n a l n i e. Hmm… Nie wiem, co to znaczy, ale się zapytam i dowiem.

Na tym wybiegu były inne psy i na początku trochę się ich wystraszyłam, ale potem przyszły inne i zaczęłam się świetnie z nimi bawić.

Było EKSTRA!  

Pańcia nawet zrobiła mi zdjęcie podczas zabawy i tu je Wam wklejam:

2021-12-03-PT

No, a potem, jak już się pobawiłam, to poszliśmy na spacer na Syrenie Stawy.

To jest bardzo ciekawe miejsce i pańcia mi o nim opowiadała, a ja poprosiłam, żeby pomogła mi wkleić link i sobie je obejrzycie – Syrenie Stawy.

Państwo mi obiecali, że będziemy tam czasami jeździć.

SUPER!

Podobno jest tam pięknie latem. Już nie mogę się doczekać!!!

A tak w ogóle, to jeszcze na koniec Wam napiszę, że byłam ostatnio też na tym wybiegu nad Jeziorem Szmaragdowym i wiecie, co?

Okazało się, że już nie mieszczę się w tunelu, przez który jeszcze w zeszłym miesiącu przebiegałam bez problemu.

2021-12-03-PT

Bardzo urosłam! I pańcio musiał mi znów poluzować te nowe szelki, a pańcia powiedziała, że jeszcze chwila i będę chyba już nosić takie dla dorosłych psów.

No i to tyle z nowych wiadomości.

Znowu za jakiś czas napiszę, co słychać u mnie.

Dobrego weekendu Wam życzę!

Tessa

Posty powiązane

6 Replies to “3 grudnia 2021”

    1. Oj, tak, w Szczecinie jest sporo wybiegów dla psiaków. No i też lasy, parki i aż trzy puszcze 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!

    1. Nie mam pojęcia. Myśmy zajęcia przerwali na razie i do wiosny się w szkole nie pojawimy. Siostra Tessy, Tina, też teraz nie chodzi do szkoły, więc nie wiemy, czy szkoła działa.

    1. My też pozdrawiamy Teosia, który ładnie wyrósł i już skończył roczek! Wszystkiego dobrego życzymy!!!

Comments are closed.